• معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت :

   بنگاه اقتصادی بدون داشتن واحد تحقیق و توسعه محکوم به شکست است

   بنگاه اقتصادی بدون داشتن واحد تحقیق و توسعه محکوم به شکست است

   دکتر برات قبادیان، معاون آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت گفت : اگریک بنگاه اقتصادی بخواهد ماندگاری داشته باشد اما R&D نداشته باشد و ازعلم ودانش بهره نگیرد محکوم به شکست است.

   به گزارش شاتا قبادیان در سومین کنگره سراسری برند ملی ، اقتدار ملی افزود : انقلابهای صنعتی را نسلهای اول و دوم و سوم دانشگاه رقم زدند و صنعت و دانشگاه امروز باید عجین باشند اما نه صنعت دانشگاه را قبول دارد و نه دانشگاه صنعت را و ما باید به این ارتباط بهبود ببخشیم.
   وی با اشاره به طرح " تاپ " افزود : طرحی را ارائه داده ایم که هیچ پایان نامه و رساله دکتری در دانشگاه تصویب نشود مگر اینکه معضلات بنگاهها را بررسی کند و از سوی بنگاهها حمایت و تایید شود و این شرایط برد – برد است که نهایت بهره برداری را خواهیم کرد اما شرط موفقیت طرح همکاری مجلس و دولت است .
   قبادیان افزود : از حدود 100 هزار بنگاه تولیدی تنها دو درصد یعنی حدود 2 هزار بنگاه واحد تحقیق و توسعه دارند .
   وی تصریح کرد : برند به عنوان تکیه گاهی برای تعاملات اجتماعی و ایجاد جایگاه اجتماعی مطرح است و جامعه هم به آن جایگاه احترام قایل است .
   قبادیان تاکید کرد : ماندگاری برند به تایثر گذاری آن در سطح بین المللی است و اگر مدیران بنگاهها و کارفرمایان بخواهند کالایشان مطلوبیت داشته باشد باید بر دو عامل کیفیت و قیمت متمرکز شوند .دوی ادامه داد : اگر تولید کالا بر اساس استاندارد لازم و قیمت مناسب باشد خریدار خواهد داشت .
   معاون وزیر صنعت ،‌ معدن و تجارت اضافه کرد : امروز برند بخش جدا نشدنی و اساس کسب و کار است و جزو مصادیق مزیت رقابتی است بطوریکه کسب و کار اقتصادی بدون برند امکان فعالیت دراز مدت نخواهد داشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 215,672,242
تعداد بازدید امروز : 35,806
تعداد بازدید دیروز : 43,199
تعداد بازدید هفته : 79,005
تعداد بازدید این ماه : 1,239,956
آخرین به روزرسانی : 16:51  1397/11/28

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.