• معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

   تشکیل کارگروه حمایت از واحدهای تولیدی کوچک

   تشکیل کارگروه حمایت از واحدهای تولیدی کوچک

   معاون امور اقتصادی وبازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مقرر شد کارگروهی به منظور تدوین برنامه‌های حمایت از واحدهای تولیدی کوچک در این معاونت راه اندازی شود.

   معاون امور اقتصادی وبازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مقرر شد کارگروهی به منظور تدوین برنامه‌های حمایت از واحدهای تولیدی کوچک در این معاونت راه اندازی شود.

   به گزارش معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسن یونس سینکی در نشست شورای مدیران معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر، افزود: بررسی ها نشان می دهد در شرایط کنونی ۴۸۰ هزار واحد تولیدی با کمتر از ۱۰ نفر نیروی کار در کشور وجود دارد که ظرفیت بسیار بالایی است و نباید این ظرفیت بزرگ اقتصادی در رویکردهای اقتصاد ملی فرعی شود.

   وی با اشاره به اینکه در این حوزه دفاع از تولید کالای ایرانی ، کشف بازارهای صادراتی و حتی حل مشکلات SMEها و توسعه و رونق فعالیت آنها باید مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: کارگروهی با حضور مدیران و کارشناسان مربوطه در این حوزه راه اندازی شود تا مشکلات این بخش احصا شده و اقدام عملی برای حل آن انجام شود.

   سینکی با تاکید بر اینکه در این بخش از ارایه برنامه های تکراری باید خودداری شود، ادامه داد: در سفر اخیر رییس جمهور به آذربایجان شرقی تصمیماتی برای حل مشکل کفش تبریز هم برای تهیه مواد اولیه و تولید و هم در حوزه صادرات گرفته شد.

   معاون امور اقتصادی وبازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از سیاست های اصولی و مورد تایید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بکارگیری حداکثری از این ظرفیت بزرگ تولیدی است و در سالی که شعار آن حمایت از کالای از کالای ایرانی است اجرای برنامه هایی به منظور ارتقای کیفیت و حضور در بازارهای صادراتی ، توجه به این بخش بزرگ تولیدی بسیار اساسی است.

   سینکی تصریح کرد: بهتر است ۱۰ اولویت در حوزه واحدهای تولیدی کوچک شناسایی شده و برنامه های عملی برای حل مشکلات آنها تدوین شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 220,112,315
تعداد بازدید امروز : 4,210
تعداد بازدید دیروز : 46,304
تعداد بازدید هفته : 104,944
تعداد بازدید این ماه : 246,989
آخرین به روزرسانی : 18:44  1398/03/05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.