• پرداخت تسهیلات رونق تولید به بیش از 28 هزار و 500 واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی / صدور 5 هزار و 851 فقره پروانه بهره برداری در سال 96 با سرمایه گذاری 29 هزار و 800 میلیارد تومان

   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری: پرداخت تسهیلات رونق تولید به بیش از 28 هزار و 500 واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی / صدور 5 هزار و 851 فقره پروانه بهره برداری در سال 96 با سرمایه گذاری 29 هزار و 800 میلیارد تومان

   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری: پرداخت تسهیلات رونق تولید به بیش از 28 هزار و 500 واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی / صدور 5 هزار و 851 فقره پروانه بهره برداری در سال 96 با سرمایه گذاری 29 هزار و 800 میلیارد تومان

   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری:
   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت ازبرگزاری 4 نشست شورای معاونین در سال جدید در جهت حمایت از کالای ایرانی و بر اساس تاکید وزیر صنعت ، معدن و تجارت خبر داد و پروژه‌ها و راهبردهای این وزارتخانه را در سال جدید تشریح کرد.

   به گزارش شاتا، رضا رحمانی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران، افزود: طرح نوسازی ناوگان تجاری کشور که بخش عمده آن در حوزه کار وزارت صنعت ، معدن و تجارت است و برنامه های مفصلی دارد هدف گذاری شده، که ازاین فرصت در جهت تقویت تولید داخل استفاده می شود .

   وی افزود : تولید پوشاک به عنوان پروژه ویژه امسال تعریف شد و همه استانهای کشور برنامه مفصلی در این زمینه دارند ، پوشاک به عنوان صنعت با سابقه و باقدمت درکشور پیش نیاز اولیه انسانهاست و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعی ایران مسوول پروژه شد که حتما منجر به اشتغال زایی خواهد شد و تعریف جدید در حمایت ازکالای ایرانی است که عملیاتی می شود و پایش منظم انجام خواهد شد.

   رحمانی تصریح کرد : در نوسازی صنایع به عنوان اقدام مهم برای رقابت پذیری صنایع و نفوذ فناوری و حوزه مصرف بهینه انرژی که منجر به نتایج خوبی می شود طرحهایی تعریف شده است و معاونت صنایع مسوول اینکار شد و اینکه طرح بر روی چه رشته های صنعتی و رشته هایی از صنوف تولیدی انجام شود برنامه ریزی شده است .

   این مقام مسوول وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت تصریح کرد : در حوزه معادن امسال سال پرباری خواهد بود، از پروژه های مهم فعال سازی معادن کوچک است و ظرفیتهای معدنی هم در کشورهست همچنین تکمیل زنجیره معادن از فولاد تا مس و ...در برنامه های این حوزه دیده شده است .

   وی در ادامه با اشاره به برنامه های وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت در حوزه های فرهنگی تصریح کرد : در حوزه فرهنگی و آری به تولید ملی و خرید کالای ایرانی پروژه عملیاتی تعریف شده و در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز که پروژه هایی در گذشته آغاز شده بود امسال نیز پیگیری می شود آثارو نتایج آن ارزیابی شده و شاه بیت آن پروژه ، بحث رونق تولید و تامین مالی واحدهای کوچک و متوسط بود .

   وی ادامه داد : 10 هزار واحد کوچک و متوسط به مبلغ 20 هزارمیلیارد تومان توسط شبکه بانکی تامین مالی شد و خوشبختانه بانکها در این زمینه همراه بودند و استانداری ها و کارگرههای تسهیل و کارگروه ملی در ستاد وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت و وزارت اقتصاد و بانک مرکزی و وزارت کشاورزی ، گردشگری و وزارت کار همراهی کردند و تا این لحظه 28 هزارو 529 واحد کوچک و بزرگ اعم از صنعتی و معدنی ، کشاورزی و گردشگری از این تسهیلات استفاده کردند .

   به گفته وی در این طرح 20 هزار میلیارد تومان هدفگذاری شده بود و تا این لحظه این عدد را رد کرده ایم و 6 هزار واحد جدید قرار بود به بهره برداری برسد که خوشبختانه محقق شد .

   وی تاکید کرد : هیچ اعتبار دولتی مصرف نشده است و همه ازمحل آورده متقاضیان و کمک بانکها بوده است.

   رحمانی همچنین از صدور حدود 5 هزار و 851 فقره پروانه بهره برداری در سال 96 خبر داد و افزود : 29 هزار و 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری بر این اساس انجام شد و در مجموع 103 هزار و 455 نفر در این حوزه اشتغال جدید ایجاد شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از نظر تعداد 3.5 درصد و از لحاظ اشتغال 19.2 درصد افزایش نشان می دهد.

   وی افزود: 20 هزا رو 767 فقره جواز تاسیس در سال گذشته صادر شد که اشتغال پیش بینی شده بر روی این جواز تاسیس ها 476 هزار نفر خواهد بود .

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: روند ها صعودی بوده و 21.8 درصد درخواست جواز تاسیس در سال 96 نسبت به سال 95 افزایش یافت که نشان از رغبت به ایجاد کسب و کار و واحدهای جدید بیشتر شده است و در بخش معدن 998 فقره پروانه اکتشاف صادر شد که 25.5 درصد رشد نسبت به سال قبل داشته است.

   وی اضافه کرد : اشتغال پروانه بهره برداری معدنی 5 هزارو 938 نفر بوده است که 47.5 درصد رشد داشته است همچنین برق مصرفی مشترکین در سال 96حدود 7.9 درصد افزایش داشت ، مصرف گاز طبیعی 4.5 درصد ، حمل و نقل جاده ای کالاهای داخلی نیز 9.7 درصد و ترانزیت 20 درصد رشد کرد.

   به گفته وی سال 96 روند تولیدات اکثر کالاها به خصوص کالاهای منتخب مورد پایش، رشد داشته است و این نوید را می دهد که در صورت تداوم این امر به رونق خوبی منجر شود.

   رحمانی ادامه داد : در سال 96 اقدامات مهم وزارتخانه اصلاح ساختارها بوده است چرا که بهبود فضای کسب و کار در حوزه فظایف وزارت صمت است و بر این اساس در حوز صدور مجوزها و در کاهش زمان اخذ مجوز بهبود محسوسی داشتیم همچنین وزارت صنعت ، معدن و تجارت در توسعه دولت الکترونیک ،‌ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد و شناسایی گلوگاهها نیز دستاوردهای خوبی داشته است .

   معاون طرح و برنامه وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حوزه اطلاع رسانی و شفاف سازی اطلاعات اقدامات خوبی انجام شده است و سامانه ها گسترش یافت و چند سامانه جدید آغاز به کار کرد مردم بیشتر به اطلاعات دسترسی دارند و شفاف سازی شده در تصمیم گری و مبارزه با فساد کمک خواهد کرد .

   وی ادامه داد : در بودجه 97 حوزه اشتغال جزو اولویتها دیده شده و در حوزه اشتغال و صادرات و نوسازی و معادن امسال ردیفهای بودجه خوبی اختصاص داده شد .

   رحمانی تصریح کرد : یک پروژه هم در حال کار داریم و طرحی از اواخر اسفند شروع شد شناسایی ظرفیتهای تولید ملی در جهت عمل به راهبردها و درون زایی که همه استانها درگیر شدند و تا تیرماه آمار نهایی ظرفیتهای صنعتی و واحدهای فعال و غیر فعال و .. نهایی و شفاف و بروز می شود .

   یکی از پیش نیازهای استراتژی صنعت نیز این است که اطلاعات و پروژه ها بروز و شفاف شود و بدین منظوربا برخی دستگاههای خدمات رسان و در حوزه عملکرد و اقدامات تکمیل زیر ساختها و زنجیره فولاد و بسیاری موارد همکاری خود را شروع کردیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 220,110,918
تعداد بازدید امروز : 2,813
تعداد بازدید دیروز : 46,304
تعداد بازدید هفته : 103,547
تعداد بازدید این ماه : 245,592
آخرین به روزرسانی : 18:44  1398/03/05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.