• دبیر جشنواره وب و کسب و کار خبر داد؛

   کاربری بیش از ۶ میلیون اپلیکیشن تا سال ۲۰۲۰ در دنیا

   کاربری بیش از ۶ میلیون اپلیکیشن تا سال ۲۰۲۰ در دنیا

   مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۶ میلیون اپلیکیشن مورداستفاده قراربگیرد و تا ۵ سال آینده بیش از ۷۰ درصد جمعیت جهان از اپلیکیشن در دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند.

   به گزارش پایگاه خبری گسترش، فرزاد اسماعیل‌زاده در دومین جشنواره وب و کسب‌وکار بابیان اینکه امروز اینترنت به بخش مهمی از زندگی مردم تبدیل‌شده است، تصریح کرد: اهمیت اینترنت تا جایی است که حتی تصور می شود که نبود آن برای چند ساعت نیز غیرممکن است.

   وی افزود: بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۶ گردآوری‌شده است بیش از ۸۴ درصد مشتریان معتقد بوده‌اند که کسب‌وکارهای کوچک دارای وب‌سایت برای مشتریان قابل‌اعتمادتر بوده‌اند.

   اسماعیل‌زاده تصریح کرد: بر اساس این آمار ۶۵ درصد مشتریان احساس اعتماد بیشتری نسبت به بنگاه‌هایی داشتند که از نشان خود در اینترنت استفاده کرده‌اند.

   به گفته اسماعیل‌زاده، تحقیقات نشان می‌دهد ۹ نفر از هر ۱۰ نفری که در اینترنت در جست‌وجوی محصولات یا خدمات موردنیاز هستند تمایل دارند از نزدیک‌ترین محل به خود خرید کنند. اما درک این مسئله بسیار سخت است که چرا هنوز بسیاری از شرکت‌ها باوجوداین شاخص بالا درفروش کالا و خدمات رغبتی به ایجاد وب‌سایت از خود نشان نمی‌دهند.

   به گفته مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس آمار موجود از حجم تجارت الکترونیک مشخص‌شده است که حجم پرداخت‌های اینترنتی در سال ۹۲ حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۵ به ۸۳ هزار میلیارد تومان رسیده است، این موضوع نشان می‌دهد ایران نیز مانند بسیاری از کشور‌ها در حوزه تجارت الکترونیک قدم برداشته است.

   وی ادامه داد: بنگاه‌های تولیدی و صنعتی علاوه بر تجارت الکترونیک به مزایای دیگری ازجمله خدمات پس از فروش، ارتباط با مشتریان، تحقیق و توسعه، پشتیبانی نیز توجه دارند که در این جشنواره نیز به این موارد توجه ویژه شده است.

   این مقام مسوول تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با برگزاری این جشنواره درصدد است تا اهمیت سامانه‌های اینترنتی را برای بنگاه‌های تولیدی و صنعتی مشخص کند. این جشنواره که از خرداد جلسات اجرایی آن شروع شد و افتتاحیه آن در نمایشگاه الکامپ سال ۹۶ برگزار شد ثبت‌نام از متقاضیان در این انجام شد و بیش از ۷۰ شاخص در ۳ محور محتوایی، عملکردی و فناوری سامانه‌های علاقه‌مندان مورد ارزیابی قرار گرفت.

   اسماعیل‌زاده خاطرنشان کرد: ازآنجاییکه اپلیکیشن‌ها نقش اساسی در کسب‌وکارهای نوین دارند ازاین‌رو در جشنواره‌های بعدی استفاده از اپلیکیشن نیز یکی از موارد ارزیابی خواهد بود چراکه ضرورت داشتن اپلیکیشن مانند ضرورت داشتن وب‌سایت در ۲۰ سال گذشته خواهد بود.

   وی با اشاره به نتایج حاصل از بررسی کمیته ارزیابی گفت: کمیته ارزیابی تعیین ۱۱ سامانه برتر از بین ۳۲۰ کسب‌وکار الکترونیکی را تعیین کردند و همچنین ۵۰ کسب‌وکار الکترونیکی در بخش‌های جانبی در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت و در سه رده بزرگ کوچک و متوسط مورد ارزیابی قرار گرفتند که امروز در این مراسم لوح تقدیر و تندیس نشان برتر تعاملات الکترونیکی به آن‌ها اهدا خواهد شد.

   به گفته مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت، برترین ها می‌توانند از طریق صندوق صنایع الکترونیک تسهیلات ویژه برای توسعه کسب‌وکار خود دریافت کنند.

   وی ادامه داد: در ارزیابی‌ها ۴۰۰ امتیاز قابل احتساب بود که بین شرکت‌کنندگان در این دوره هیچ‌کدام موفق به کسب این امتیاز نشدند و در این دوره نشان طلایی به متقاضیان اهدا نخواهد شد. بر اساس امتیاز‌های کسب‌شده، ۵ تندیس نقره‌ای، ۶ تندیس برنز برای بنگاه‌ها در نظر گرفته شد که امیدوارم در دوره‌های بعدی شاهد دریافت تندیس طلایی نیز باشیم. 4 بنگاه نیز به جهت پیشروی در توسعه تعاملات الکترونیک حائر تندیس یادبود جشنواره شدند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 210,622,603
تعداد بازدید امروز : 8,860
تعداد بازدید دیروز : 43,605
تعداد بازدید هفته : 172,760
تعداد بازدید این ماه : 52,465
آخرین به روزرسانی : 21:57  1397/08/01

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 4.4791970252991 seconds.
memoryUsage : 49202Kb