• لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی تهران- اسلام اباد

   در دیدار نعمت زاده با وزیر ایالتی و سرحدات پاکستان تاکید شد :

   لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی تهران- اسلام اباد

   لزوم گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی تهران- اسلام اباد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت و عبدالقادر بلوچ در دیدار با هم بر لزوم توسعه مناسبات تجاری و صنعتی دو کشور همسایه ایران و پاکستان تاکید کردند.

   به گزارش شاتا، محمدرضا نعمت زاده در این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان دو کشور و نزدیک بودن موقعیت جغرافیایی، دین، زبان و فرهنگ که به افزایش توانایی‌ها و قابلیت‌ها و ارتقای سطح تجارت بین دو کشور ایران و پاکستان می انجامد گفت: تلاش می کنیم تا مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور تا یک میلیارد یورو در سال افزایش یابد.
    مهندس نعمت‌زاده افزود: حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، اختصاصی می‌تواند به روابط دو کشور کمک ویژه ای کند.
   وزیر صنعت معدن و تجارت کشورمان با اشاره به باز کردن مرز جدید بین دو ایران و پاکستان گفت: ما مشتاق هستیم در همه‌ی زمینه‌ها روابط‌مان را گسترش دهیم و این به نفع دو کشور خواهد بود.
   وی روابط بانکی قوی را برای ارتقای روابط دو کشور بسیار مهم خواند و افزود: از سوی ایران هیچ مانعی وجود ندارد و از طرف پاکستانی خواست تا با رفع موانع موجود، سهولت درمراودات تجاری میان تجار و بازرگانان صورت گیرد.
   مهندس نعمت‌زاده با اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در پاکستان خاطرنشان کرد: هم اکنون پروژه های مهمی در حال انجام است که با همکاری دو کشور و افزایش میزان پروژه ها در زمینه نساجی و محصولات کشاورزی می تواند همکاری های خوبی صورت گیرد.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با توجه به انرژی ارزان در ایران از طرف پاکستانی دعوت کرد تا تولیداتش را در ایران انجام دهد و پاکستان صادر کند.
   مهندس نعمت زاده بار دیگر با تاکید بر اشتراکات فراوان دو طرف و حفظ روابط دو کشور و رفع موانع ، آینده دو کشور را خوش بینانه بیان کرد.
   وزیر ایالتی و سرحدات پاکستان هم در این دیدار بر ارتقای میزان تجارت دو طرف تاکید کرد.
   عبدالقادر بلوچ با بیان اینکه پاکستان در صنعت نساجی بسیار قوی است و با بسیاری از کشورهای مطرح دنیا در حال رقابت است، از همکاری با ایران در این زمینه استقبال کرد.
   وزیر ایالتی و سرحدات پاکستان با استقبال از همکاری های نمایشگاهی ،برگزاری جلسات مشترک  هرسه ماه در این زمینه را برای بررسی پیشرفت کار پیشنهاد داد.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 206,809,088
تعداد بازدید امروز : 6,265
تعداد بازدید دیروز : 26,137
تعداد بازدید هفته : 46,101
تعداد بازدید این ماه : 768,540
آخرین به روزرسانی : 21:59  1397/03/27

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 6.698991060257 seconds.
memoryUsage : 35246Kb