• مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت :

   انبارداران یک ماه مهلت دارند در سامانه انبار عضو شده و بارنامه بگیرند

   انبارداران یک ماه مهلت دارند در سامانه انبار عضو شده و بارنامه بگیرند

   مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با شاتا با تاکید بر زمان مشخص خود اظهاری گفت: انبارداران یک ماه مهلت دارند در سامانه انبار عضو شده و بارنامه بگیرند .

   عباس تابش با اشاره  بر اینکه انبارداران باید  شناسه رهگیری و شناسه کالا بگیرند، افزود : بر اساس سیستم جدید رصد کالا با ید عضویت انبارداران در  سامانه حمل و نقل ثبت شده باشد.
   وی  با اشاره به  ماده 23 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دولت افزود :  شفاف سازی شبکه های توزیع برای  مبارزه با قاچاق کالا ضروری است و براساس قانون جدید انبارداران  تا 15 اردیبهشت ماه فرصت دارند در سامانه ها عضو شوند و بارنامه دریافت نمایند.
   وی با بیان نقش ساماندهی انبارهای کالا در کاهش قاچاق گفت : رصد زنجیره تأمین کالا باید در قالب سامانه جامع تجارت ، شود ،چرا که  تک تک سامانه ها ی کشور  امکان رصد قاچاق کالا و ارز را ندارد وضروری است که  تمام ده سامانه موجود کشور با همدیگر  لینک شود.
   تابش  با تاکید بر مبارزه با قاچاق کالا ازطریق  مبادی ورودی کشور و نیز  مراکز فروش کالا افزود : انبارها داخل کشور یا انبار مبدا هستند و واحد تولیدی خود دارای انبار است یا انبار کالا وارداتی هستند که باید گمرک به عنوان نماینده انبار مبدا باشد و یا انبارهای بارانداز و واسط می باشند . مثلاً بار از شورآباد تهران آورده شده  و از آنجا به ده جای کشور تقسیم می گردد یا به مرکز نهایی نگهداری کالا می رود که به دست مصرف کننده نهایی برسد؛ پس واحدهای صنفی و خرده فروشی نیز  مشمول مراکز نگهداری می باشند.
   وی خاطر نشان کرد :   تا کنون  300 هزار رکود انبار ثبت شده اما استنباط می کنیم ، مرکز نگهداری کالا خیلی بیشتر باشد
   مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد چگونگی رصد کالا گفت : برای رصد کالا ، اطلاعات انبارها را  از استانها و دستگاه های دولتی جمع آوری کرده   و  در اختیار سامانه مرکز نگهداری کالا قرار داده ایم. روش دوم جمع آوری اطلاعات با خواهش از مردم بوده است چنانکه از انبارداران  درخواست کردیم با عضویت در  سامانه جامع انبار،  جهت صدور بارنامه اقدام نمایند.
   تابش تصریح نمود: با سازمان راهداری هماهنگی کرده ایم که صدور بارنامه بعد از یک ماه منوط به شناسایی انبار باشد . یعنی اگر انباری در سامانه مرکز نگهداری کالا ثبت نشده باشد ،  بارنامه برایش صادر نمی شود و لذا ماشینی که کالا را حمل می کند، محل کالا و کسی که این کار را انجام می دهد مجرم هستند.
   وی گفت: اطلاعات از سامانه های مختلفی گرفته می شود. کسانی که معدنکار هستند در سامانه کاداس کسانی که صنعتگر هستند در سامانه بهین یاب و اصناف در سامانه اصناف و کشاورزان در سامانه جهاد کشاورزی و کسانی که موجودی کالا دارند و در بخش خصوصی فعال هستند می توانند برای احراز هویت در سامانه جامع انبارها عضو شوند.
   وی افزود: در کل دنیا ابزار مبارزه با قاچاق سیستم آی تی است و سامانه هایی که امروز در کشور وجود دارد امکان شفاف سازی را می دهند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 210,622,702
تعداد بازدید امروز : 8,959
تعداد بازدید دیروز : 43,605
تعداد بازدید هفته : 172,859
تعداد بازدید این ماه : 52,564
آخرین به روزرسانی : 21:57  1397/08/01

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.

Page created in 3.1701879501343 seconds.
memoryUsage : 49336Kb