• تاریخ خبر: ۲۲ دی ۱۳۹۵
   زمان خبر: 14:58
   تعداد بازدید: ۳۱۶

   فرایند دریافت حقوق دولتی معادن باید با انضباط باشد

   دکتر فیاض در همایش معاونین امور معدنی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها گفت:دریافت و پرداخت حقوق دولتی معادن باید طی یک فرایند روش مند و با انضباط انجام گیرد تا آن دسته از معدنکارانی که به هر نحوی در این خصوص کوتاهی می‌کنند، شناسایی شوند.
   فرایند دریافت حقوق دولتی معادن باید با انضباط باشد

   محمدرضا فیاض در همایش معاونین امور معدنی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها در ستاد وزارتخانه با بیان این مطلب افزود: علاوه بر جدیت در دریافت حقوق دولتی معادن در نظر است تا بهره‌وری و انگیزه کار در بخش معادن را افزایش و همچنین مشوق‌های لازم برای خوش حسابان معدنی طراحی کنیم.

   به گفته فیاض؛ معاونین معدنی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها می‌بایست برای شناخت هر چه بیشتر پتانسیل های معدنی در بهبود اقتصادی استانها، سختی کار معدن و اهمیت صادرات فرآورده ها و محصولات معدنی، ضروری است نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از نزدیک در جریان موضوعات قرار بگیرند و ذی نفعان نیز به منظور همراهی در انجام فعالیتهای معدنی کوشا باشند.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها همواره باید تمرین استقلال کاری و آمادگی پذیرش تفویض اختیارات از سوی ستاد وزارتخانه را داشته باشند.

   وی در ادامه با اعلام این خبر که مجوز جذب 100 نیروی انسانی متخصص در بخش معادن و صنایع معدنی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شده است افزود: با نیاز و امکان ‌سنجی، مطالعات میدانی و هماهنگی معاونت تخصصی نسبت به توزیع نیروی انسانی اقدام خواهد شد و امیدواریم از فارغ‌التحصیلان خوب و کارآمد دانشگاهی این نیاز را تامین کنیم و از این راه ظرفیت تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نیروی متخصص واقعی را افزایش دهیم.

   فیاض در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علاوه بر امریه خدمت سربازی در بخش صنعت این موضوع را در بخش معدن نیز با توجه به ظرفیت وافر آن دنبال نموده و با رعایت ضوابط ستاد فرماندهی کل قوا، نیاز استانها دنبال خواهیم کرد.

   معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانها با اعلام این خبر که در برخی از استانها بنا به طبیعت و موقعیت جغرافیایی شان به ایجاد معاونت های جدید مبادرت شده است، افزود: بطور مثال با ایجاد معاونت بازرگانی خارجی می توان آن دسته از استانهایی که در نواحی مرزی کشور مستقر هستند را برای امر صادرات کالا و نشست شرکت های خارجی با همتایان داخلی تقویت کرد.

   فیاض در ادامه درخصوص اقدامات طرح تشدید گفت: افزایش سطح بودجه همچنین استانی شدن این طرح می‌تواند در کمک به نیروهای طرح تشدید بسیار کارساز بوده که نیازمند همکاری مجلس محترم شورای اسلامی از یک طرف و استانداران محترم هم برای افزایش بودجه و هم برای تفویض اختیار جهت تسریع در کارها است.

   وی در پایان گفت: به طور طبیعی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها به منظور حل مسایل حقوقی نیازمند مشاوره های تخصصی هستند در این زمینه نیز در پی فراهم کردن چاره‌ هستیم و در آینده نزدیک به طور زیربنایی این موضوع را سر و سامان خواهیم داد.

   اشتراک گذاری در فارس توییتر   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در کلوب   اشتراک گذاری در افسران اشتراک گذاری در google+ اشتراک گذاری در telegram

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88809944

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

ساعت کار 8 الی 16

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 198,412,972
تعداد بازدید امروز : 17,078
تعداد بازدید دیروز : 30,984
تعداد بازدید هفته : 17,078
تعداد بازدید این ماه : 1,376,342
آخرین به روزرسانی : 13:38  1396/07/29

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.